Selçuk Geçer “Hazırlığa Başlayın” Dedi: Borsa İstanbul’un 15 Bin Puanı Göreceği Tarihi Açıkladı

Türkiye’de borsa, yıllarca ilgi alanı ekonomi olan küçük bir kitleye hitap eden yatırım aracı olarak bilinirken, son yıllarda yaşanan halka arz furyası ile birlikte Türkiye’de borsa çılgınlığı yaşanıyor.

Borsa İstanbul’da bireysel yatırımcı sayısı 8 milyonun üzerine çıkarak tarihin en yüksek seviyelerini görürken, BIST100 endeksi geçtiğimiz yıl yaşadığı yükselişlerle yatırımcısına büyük bir getiri sağlamıştı.

Özellikle geride bıraktığımız yıl seçimlerin ardından borsa tarafında yaşanan rallinin bir benzerinin 31 Mart sonrasında tekrar edip etmeyeceği merak konusu olurken, çok sayıda yatırımcı birikimlerini bu senaryo üzerinde değerlendirebilmek için borsa tarafına kaydırmış durumda.

Türkiye’de yaptığı dolar kuru tahminleri ve ekonomi yönetimine ilişkin eleştirel ifadeleri ile tanınan Selçuk Geçer, Borsa İstanbul’da yaşanacak yükselişlerin devam edeceğini belirterek, yatırımcılara BIST100 endeksinin ilk aşamada 15 bin sonrasında ise 20 bin puana ulaşacağını hatırlatarak, tarih uyarısında bulundu.

İşte Geçer’in borsaya yönelik değerlendirmelerinden dikkat çekenler:

“Mehmet Şimşek’in öngördüğü gibi yabancı sermayenin gelme ihtimali çok düşük. Bu nedenle Türkiye’ye sıcak para gelmediği için dövizde ciddi ataklar göreceğiz. Bu döviz yükselişi de borsaya yarayacaktır. Borsa İstanbul, dolar bazında ucuz kalacak ve daha da yukarı sıçrayacaktır. 2024’te 15 bin puan hedefimiz vardı BIST100 için, bunu 20-25 bin seviyelerine kadar çekebiliriz.

“BORSA O TARİHTE ÖNCE 15 BİN SONRA 25 BİN PUANI GÖRECEK”

Hisse bazında şunları söyleyebilirim. Sağlam, güvenilir, endeks bazlı bazı hisselere girerim ve yatar uyurum. 2025-2026 senelerini hedefler ve bir daha aldıklarıma bakmam bile.

Nisan sonrası başlayacak yükselişler nedeniyle BIST100 için 2024 kapanışında 15 bin puan hedefinin güncelliğini koruduğunu belirten Geçer, enflasyonun 2025 yılında da hayatımızda olacağını hatırlatarak bu yıllarda 25 bin puanın mümkün olduğunu ve yatırımların minimum 2-3 yıl düşünülerek yapılması gerektiğini hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x