Ergin Ataman’a Almanya’da küfürlü taciz

Erkek Basketbol Milli Takımı ve Yunanistan’ın Panathinaikos takımının baş antrenörü Ergin Ataman, Avrupa Ligi Dörtlü Finali için gittiği Almanya’da Fenerbahçe formalı bazı kişilerin küfürlü tacizine maruz kaldı.

Panathinaikos kafilesiyle birlikte Berlin’de kalacakları otele giden Ataman, girişte grubun küfürlü tezahüratlarını duyunca sinirlendi. Gruba karşılık da veren Ataman, otel yönenitimine girişte güvenlik ve polis olmaması nedeniyle tepki gösterdi.

Sosyal medyada yayınlanan bazı videolarda grupla polis ve güvenlik görevlileri arasında itişmeler yaşandığı da görüldü.

ATAMAN: POLİS BENİ TARTAKLADI

Ataman, daha sonra yaptığı açıklamada olayları şöyle anlattı: “Konaklayacağımız otele girerken ilk önce Fenerbahçe taraftarının saldırısına uğradım. Daha sonra ailemle asansöre binerken bizi koruması gereken polisin beni itmesi sonucunda yere düştüm. Beni tartakladı. Bu olayın görüntüleri ve şahitleri var. Cumhurbaşkanlığımıza, Dışişleri Bakanlığımıza ve Berlin Büyükelçiliğimize haber verdik. Sağ olsun ilgileniyorlar. Şu an lobide bekliyoruz. Odaya çıkmamıza izin vermiyorlar.”

Berlin’de 24-26 Mayıs’ta yapılacak Dörtlü Final organizasyonunda Fenerbahçe, Real Madrid, Panathinaikos ve Olympiakos mücadele edecek.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x